Kilka słów o wibratorach wgłębnych

Wibratory wgłębne są zwane również jako urządzenia buławowe. Pomagają one w zagęszczaniu i wyrównywaniu jakości mieszanki betonowej. Wibracja betonu w takim urządzeniu następuje poprzez zanurzenie głównej części elektronarzędzia do mieszanki. W praktyce przyjmuje się, iż obszar zagęszczanej mieszanki betonowej musi się równać mniej więcej piętnastu średnicom buławy.

Wibratory wgłębne – gdzie się najlepiej sprawdzają?

Tego rodzaju elektronarzędzia sprawdzają się doskonale w przypadku wibrowania ścian oraz różnego rodzaju słupów betonowych. Jeśli chodzi o samą buławę, to warto wiedzieć, że drgania wywoływane są bezpośrednio przez element, który się w niej znajduje, czyli przez obroty silnika elektrycznego. W efekcie powstaje masa betonowa o wspaniałej jakości, która może służyć dalszym pracom.

Najczęściej stosowane średnice buław

Zazwyczaj stosowane są następujące średnice buław w tych elektronarzędziach: 35, 50 oraz w niektórych modelach spotyka się nawet 60 milimetrów. Wibratory służą udoskonalaniu mieszanki betonowej. Wpływają na jej jakość i końcowy wygląd. Bez nich nie jest możliwe uzyskanie idealnej masy. Tego rodzaju elektronarzędzia są wygodne w ogólnym eksploatowaniu, są one bardzo praktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *