Czym jest wibrator zewnętrzny?

Jednym z urządzeń stosowanych do zagęszczania betonu jest wibrator zewnętrzny. Zastosowanie wibratorów tego typu daje możliwość zagęszczania betonu każdego rodzaju, który znajduje się w formach, szalunkach oraz stołach i kozłach wibracyjnych. Zagęszczaniu poddaje się jedynie świeży beton. Aby zapewnić prawidłową pracę wibratorów należy pamiętać aby w sposób zgodny z instrukcją obsługi je:

  • przewozić,
  • przechowywać
  • konserwować.

Zaletą wibratorów zewnętrznych jest ich stosunkowo mały rozmiar, łatwość montażu i praktyczna, niewymagająca dużych nakładów pracy konserwacja. W przeciwieństwie do innych rodzajów wibratorów, wibratory zewnętrzne nie nadają się do zanurzania w betonie, gdyż może to skutkować ich całkowitym zniszczeniem.

Poza zastosowaniem w budownictwie wibratory zewnętrzne znajdują także zastosowanie na przykład w rolnictwie, przy wspomaganiu procesu przesiewania, opróżnianiu silosów z materiałów sypkich lub przy zagęszczaniu mas formierskich.

Zasadniczo na rynku dostępne są dwa rodzaje wibratorów zewnętrznych z uwagi na rodzaj napędu. Są to wibratory pneumatyczne i elektryczne. Dobór napędu jest zależny od warunków jego pracy i dostępności prądu. Wybór między wibratorem pneumatycznym, a elektrycznym ma również znaczenie w kontekście ceny, gdyż te pierwsze są zazwyczaj przeznaczone do przemysłowego zastosowania. Są za tym wytrzymalsze i jednocześnie droższe, ponadto wymagają dodatkowego użycia sprężarki. Ostateczna decyzja pozostaje jednak jak zawsze w gestii kupującego.

Sprawdź http://lambor.net.pl/wibrowanie-betonu/wibratory-zewnetrzne/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *